Engelli bireylerin hayatında fark yaratmak için siz de destek olun.

MAYIS 2023 E-BÜLTEN

KARANLIKTA DİYALOG DENEYİMİNİ KEŞFET!

Karanlıkta Diyalog sergisi, katılımcıları İstanbul’un sembolü haline gelmiş kentsel mekanları bir kez de karanlıkta gezmeye davet ediyor. Vapura binme, parklarda dolaşma, trafikte karşıdan karşıya geçme, Beyoğlu tramvayına binme, semt pazarı gibi çeşitli bölümleri olan sergide, ziyaretçi görme engelli bir rehber eşliğinde gezerken duyulara dayalı yeni “görme” biçimleri de keşfediyor. Bir saatlik bu deneyim, ziyaretçilere hiç bilmedikleri bir İstanbul’u yaşatıyor.

Görme ve işitme engellilerin hayatlarını deneyimleyerek anlayabilmeyi ve onlarla empati kurabilmeyi deneyimlemek için müzemizi ziyaret edin!

DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası sebebiyle, farkındalığı artırabilmek için bilet fiyatlarımıza %25 indirim tanımladık. sessizlik25 ve karanlık25 kodlarını kullanarak online veya ana gişeden indirimli biletinizi satın alabilirsiniz.

İYİ KAHVE İÇİN DİYALOG CAFE!

İyi kahvenin içildiği, iyi kahvenin iyi düşünmeyi teşvik ettiği, iyinin harekete geçirildiği, üretildiği ve işitme engelli baristaların istihdam edildiği Diyalog Cafemize sizleri de bekliyoruz.

SESSİZLİKTE DİYALOG DENEYİMİNE HAZIR MISIN ?

İstanbul Diyalog Müzesi’nde işitme engellilerin hayatlarını deneyimleyerek anlayabilmeyi ve onlarla empati kurabilmeyi sağlayan Sessizlikte Diyalog sergisi; ses yalıtımlı özel bir alan içinde, tamamen sessizlikte gerçekleştiriliyor. Katılımcılar bir saat boyunca hiç konuşmuyorlar ve taktıkları kulaklık sayesinde hiçbir şey duymuyorlar. Sergide ayrıca ziyaretçi gruplarına rehberlik etmek üzere işitme engelli rehberler eşlik ediyorlar.

E-Bülten

İstanbul Diyalog Müzesi, DOORS – Müzelerin Dijital Kuluçka Merkezi ağının bir parçasıdır.
DOORS; Avrupa Birliği’nin Vizyon 2020 araştırma ve inovasyon programından, 101036071 no’lu hibe sözleşmesi kapsamında fon almıştır.

İstanbul Diyalog Müzesi, ICOM (Milletlerarası Müzeler Konseyi) üyesidir.

Accessibility Toolbar